BURS BİLGİLERİ


Burs başvuruları sona ermiştir, kongremize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.


 • » Türk Biyokimya Derneği Kongre Kayıt ve ya Konaklama Bursu Detaylar İçin Tıklayınız...

  Burs Başvuru Kriterleri

  • Türk Biyokimya Derneği üyesi olmak
  • Kongre tarihinde 35 yaşından gün almamış olmak
  • Kongreye bir bildiri sunucusu olarak katılmak
  • Kongre için başka bir destekten yararlanmamak

  Yukarıda belirtilen kriterlere uymanız şartı ile burs başvurularınızı ekteki Burs Başvuru Formu’nu doldurarak yapabilirsiniz.

  *** Burs başvurusu kontenjan ile sınırlıdır.
  ** Burs başvuruları kayıt ve konaklama için olabilir, ancak bir başvuru sahibi  ya kayıt, ya da konaklama bursunu almaya hak kazanacaktır. 

   

 • » Gönül Külahçıoğlu Kanser Araştırmaları Kongre Kayıt Bursu Detaylar İçin Tıklayınız...
  Gönül Külahçıoğlu Kanser Araştırmaları Kongre Kayıt Bursu - TBD Kongresi Kayıt Bursları şemsiyesi altında genç meslektaşlarımıza verilecek Gönül Külahçıoğlu Kanser Araştırmaları-TBD Kongresi Kayıt bursu, kongreye kanser konusunda (etiyopatoloji, tanı, izlem, tedavi vb gibi alt alanlarda) kendi sunacağı çalışmalarıyla katılan, TBD üyesi 30 yüksek lisans, doktora ya da uzmanlık öğrencisine (ya da yüksek lisans, doktora ya da uzmanlık eğitimini tamamlamasının ardından en fazla 1 yıl geçmiş olan genç araştırıcılara) verilecektir.  

  Burs, sadece kongre kayıt ücretini karşılamaktadır.

  Burs başvurusu için kongre tarihinde 40 yaşından gün almamış olmak gerekmektedir.

  Burs başvuruları için son tarih 11 Ağustos 2017’dir.

  Kayıt bursuna başvurmak isteyen öğrencilerimizin, kongre sayfasından kongre kayıt ve burs başvuru formunu doldurmaları, öğrenci olduklarını gösteren güncel belgeyi (ya da öğrenimlerinin tamamlandığı son tarihe ait belgeyi) sisteme yüklemeleri ve sunacakları bildiri gönderimini tamamlamaları gereklidir.

  Gönül Külahçıoğlu Kanser Araştırmaları - TBD Kongre Kayıt Bursu Bilimsel Hakem Kurulu, yukarıdaki kriterlere uyan tüm bildirileri değerlendirerek burs başvuru sonuçlarını 25 Ağustos 2017 tarihinde açıklayacaktır.

  Önemli not: Önümüzdeki günlerde TBD aracılığıyla ayrıntıları duyurulacak olan 2 500 Euro tutarındaki Gönül Külahçıoğlu Kanser Araştırmaları Bursu – Short-term Fellowship Ödülü’ne, Gönül Külahçıoğlu Kanser Araştırmaları - TBD Kongre Kayıt Bursu alan 30 kongre katılımcısı genç meslektaşımız başvurabilecektir. Bu ödüle aday olan genç araştırıcının, kongrede sunduğu çalışmanın dışında kanser alanında bir başka çalışmayla/projeyle yurt dışı bir araştırma enstitüsüne/laboratuvara/kuruma başvurmuş ve kabul onayını almış olması gereklidir. Başvuru dönemi 1 Eylül 2017 - 1 Aralık 2017 olan ödül, araştırıcının söz konusu yurt dışı seyahat, konaklama, vb. giderlerini karşılamaya yöneliktir.

  Gönül Külahçıoğlu Kanser Araştırmaları Bursları için İsmail Külahçıoğlu ve ailesine teşekkür ederiz.

  Sevgilerimizle,
  TBD Yönetim Kurulu

  10 Ekim 1943 yılında Antalya'nın Akseki ilçesinde doğdu. Babası orman bakım-kontrol memuru Ömer Efendi, annesi Düriye Hanım...  annesini çok erken yaşta kaybetti ve babaannesiyle birlikte 3 kardeşine annelik-ablalık yaptı. 16 yaşında, devam ettiği Kız Meslek Lisesi’ndeki eğitimini tamamlayamadan İsmail Külahçıoğlu ile evlendi. Birlikte büyüyerek bir yaşam kurdular. Acı-tatlı, zorlu-kolay günleri oldu. Her bir güne emek-yürek koyarak yaşadılar.

  Gönül Külahçıoğlu çalışmayı, kendini geliştirmeyi, işini iyi yapmayı, güzeli yaratmayı, herkesin derdine yetebilmeyi ve olabildiğince etrafını memnun etmeyi hayat düsturu olarak ele aldı. İşi zordu, yoruldu, kendine az zaman ayırdı… ama bildiği yol buydu… hep sevdi, sevildi, danışıldı, hayatlarda iz bıraktı. 

  Güzel bir ömür yaşadı… kendini geliştirdikçe mutlu oldu, ehliyet aldı İzmir’de belki ilk kadın olarak… Kızlarını gizli gizli kolej sınavlarına soktu, okuttu… Toplu taşım kısıtlıydı, oğlunu her gün okuluna taşıdı arabasıyla… Ataerkil bir ailede sözünü dinletebildi, ama zerafetini hiç elden bırakmadı…. Yobazlıkla, gericilikle hiç işi olmadı, herşeyi aklın süzgecinden geçirmek düsturuydu.

  Hayatının en güzel döneminde, hiç beklemediğimiz bir anda geldi o ateşten top… Sigara kullanmazken, ince ve sağlıklıyken, en güzel günlerini yaşarken… akciğer kanseri tanısı kondu…..

  8 yıldır sevdikleriyle-bizlerle değil ama şüphesiz görüyor, hissediyor…

  Gençler hep öğrenme-iyi olma-başarma meşalesini ileriye taşısınlar isterdi. ‘Ancak o zaman akıl ve bilim kazanacak bu topraklarda….’ diye düşünürdü.

  Bu ödüller bu amaç için….

  İsmail Külahçıoğlu ve Ailesi


 • » Roche Diagnostics Kongre Kayıt Bursu Detaylar İçin Tıklayınız...


  Burs Başvuru Kriterleri

  Derneğimizin Atatürk Üniversitesi ile ortaklaşa düzenlediği ve 19 - 23 Eylül 2017 tarihinde Erzurum'da yapılacak olan Uluslararası Biyokimya Kongresi - 2017 / 28. Ulusal Biyokimya Kongresi'ne katılım için ROCHE DIAGNOSTICS TURKEY A.Ş. tarafından çok sayıda genç meslektaşımıza kayıt bursu verilecektir.

  Burstan yararlanmak için gerekli şartlar aşağıda verilmektedir:

  • TC vatandaşı olmak
  • Kongreye bir bildiri ile katılmak
  • Kongre tarihinde 35 yaşını geçmemiş olmak
  • Başka bir kaynaktan destek almamış olmak

  Burs başvurularının kongre sitesi üzerinden 18 Ağustos 2017 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. 

  Yukarıda belirtilen kriterlere uymanız ile burs başvurularınızı başvuru formu üzerinden, istenilen belgeleri göndererek yapabilirsiniz.