BİLİMSEL PROGRAM


  • » 19 Eylül 2017 Detaylar İçin Tıklayınız...
    19 EYLÜL 2017 SALI
    09.00 - 17.00 Kurs 1 Kurs 2 Kurs 3 Kurs 4
      Klinik Laboratuvarda Excel ve R Uygulamaları Kursu
    Kurs Detayları için tıklayınız..
    Uygulamalı Biyosensör Geliştirme Kursu
    Kurs Detayları için tıklayınız..
    Uygulamalı Moleküler Teknikler Kursu
    Kurs Detayları için tıklayınız..
    Hemostaz Laboratuvar Yönetimi: Kılavuzlar Ne Diyor?
    Kurs Detayları için tıklayınız..
    Muhittin Serdar, Deniz Topçu, M. Sibel Güngören, Özlem Gülbahar Levent Kayrın, Umut Kökbaş, Kezban Kartlamış Abdullah Tuli, İrfan Küfrevioğlu, Orhan Erdoğan, Mesude Falay, Mehmet Senes, Z. Gunnur Dikmen, Dogan Yucel
    Ebru Dündar Yenilmez, Harun Budak,
    Saltuk Buğrahan Ceyhun
      Melda Şişecioğlu, Aylin Sepici Dinçel
    Salon 1  
    17.30 - 18.30 Açılış Konuşmaları
    18.30 - 19.30 Açılış Dersi
    Distance Education in Laboratory Medicine - IFCC eAcademy
    (Khosrow Adeli)
    19.30 - 21.00 Açılış Kokteyli



  • » 20 Eylül 2017 Detaylar İçin Tıklayınız...
    20 EYLÜL 2017 ÇARŞAMBA
      Salon 1   Salon 2
    09.00 - 11.00 Laboratuvar Yönetimi Paneli 1 09.00 - 11.00 Kanser Biyokimyası Paneli
      Oturum Başkanları: Ebubekir Bakan, Mehmet Şeneş   Oturum Başkanları: Yavuz Siliğ, Oytun Portakal
    09.00 - 09.30 Klinik Laboratuvarda Otomasyon ve İş Akışı Analizi
    Ebubekir BAKAN
    09.00 - 09.30 Prostat Kanserinde Yeni Bir Oyuncu: ER Aracılı Yıkım Yolağı
    Petek Ballar KIRMIZIBAYRAK
    09.30 - 10.00 Üretici Gözüyle Metot Validasyonu
    Salih Uca
    09.30 - 10.00 Anjiogenez ve Antianjiogenezisin Kanser Üzerine Etkileri
    Funda KOSOVA
    10.00 - 10.30 Metot Validasyonu Çalışmalarında LoD, LoQ ve Lineerite
    İsmail TEMEL
    10.00 - 10.30 Metastaz Biyokimyası
    Sait KELEŞ
    10.30 - 11.00 Sözlü Bildiri
    Sözlü Bildiri programına ulaşmak için tıklayınız.
    10.30 - 11.00 Sözlü Bildiri
    Sözlü Bildiri programına ulaşmak için tıklayınız.
    11.00 - 11.30 Kahve Molası
    11.30 - 12.15 Pediatric Obesity and Metabolic Syndrome: Pathophysiology and Laboratory Assessment
    Khosrow ADELI
      Salon 1   Salon 2
    12.15 - 14.00 Oturum Başkanları: Z. Günnur Dikmen   Oturum Başkanları: Emine Öksüzoğlu, Kamile Öztürk
    Yeni Nesil Cihaz Ailesi: Alinity
    Emre Tekçi
    13:00 - 14:00 Sözlü Bildiri
    Sözlü Bildiri programına ulaşmak için tıklayınız.
    Laboratuvardaki Verilerinizin Potansiyelini Keşfedin: Alin IQ
    Emre Tavşancıl
       
    Over Kanserine Yeni Yaklaşımlar: HE4 ve ROMA İndeksinin Tanısal Değeri
    Z.Günnur Dikmen
       
    12.15 - 14.00 Öğle Yemeği
      Salon 1   Salon 2
      Oturum Başkanları: Münire Hacıbekiroğlu, Güzin Aykal 14.00 - 15.40 Sözlü Bildiriler
    Sözlü Bildiri programına ulaşmak için tıklayınız.
    14.00 - 15.30 Türkiye ve Azerbeycan'da Sağlık Politikaları Paneli   Oturum Başkanları: Ferit Gürsu, Halef Okan Doğan
    14.00 - 14.30 Türkiye'de Diyabet Programı ve Sağlıklı Yaşam Merkezleri
    Fatma Meriç YILMAZ
       
    14.30 - 15.00 Akılcı Laboratuvar Uygulamaları
    Ferzane MERCAN
       
    15.00 - 15.30 Azerbaycan Sağlık Politikaları ve Laboratuvar Yönetimi
    Ramin BAYRAMLI
       
    15.30 - 16.00 Kahve Molası
    16.00-16.45 The Role of Mass Spectrometry in Enhancing Specificty of Analyte Measurements and Leading to Improve Diagnosis in Thyroid and Adrenal Diseases
    Steven SOLDIN
      Salon 1   Salon 2
      Oturum Başkanları: İrfan Küfrevioğlu, Meral Yüksel   Oturum Başkanları: Gülsevim Saydam, Oğuzhan Zengi
    16.45 - 18.35 Metabolizma Biyokimyası Paneli 16.45 - 18.35 Laboratuvar Yönetimi Paneli 2
    16.45 - 17.15 Insülin Direnci ve Obezite Biyokimyasında Son Gelişmeler
    Gülnur ANDİCAN
    16.45 - 17.15 Klinikte Kullanılan Glukometrelerin Üç Yıllık Veri Analizi
    Ebubekir BAKAN
    17.15 - 18.45 SREBP Yolağı ve Metabolizma
    Fatih AKDEMİR
    17.15 - 17.45 Tam Otomatik İdrar Cihazlarının Karşılaştırılması
    Ahmet KIZILTUNÇ
    17:45 - 18:15 SS 123 Mısır Nişastasından Elde Edilen Glukoz Fruktoz Şurubunun Obezite ve Diğer Metabolik Hastalıklarla İlişkisi
    Hakan BOYUNAĞA
       
    17:45 - 18:35 Sözlü Bildiri
    Sözlü Bildiri programına ulaşmak için tıklayınız.
    17.45 - 18.55 Sözlü Bildiriler
    Sözlü Bildiri programına ulaşmak için tıklayınız.
           



  • » 21 Eylül 2017 Detaylar İçin Tıklayınız...
    21 EYLÜL 2017 PERŞEMBE
      Salon 1   Salon 2
    09.00 - 11.00 Laboratuvar Yönetimi Paneli 3 09.00 - 11.00 Bölgemizde Biyokimya Eğitimi Paneli
      Oturum Başkanları: Yeşim Özarda, Suat Hayri Küçük   Oturum Başkanları: Sevtap Bakır, Konca Altınkaynak
    09.00 - 09.30 Closing the Gaps in Pediatric and Adult Reference Intervals for Biochemical Markers: The CALIPER and CHMS Initiatives
    Khosrow ADELI
    09.00 - 09.25 İran'da Biyokimya Eğitim
    Reza MESHKANI
    09.30 - 10.00 Klinik Tanıda Karar Sınırlarının Kullanımı ve Önemi
    Yeşim ÖZARDA
    09.25 - 09.50 Azerbaycan'da Biyokimya Eğitimi
    Efendiev Arif MUSTAFAOGLU
    10.00 - 11.00 Sözlü Bildiriler
    Sözlü Bildiri programına ulaşmak için tıklayınız.
    09.50 - 10.15 Gürcistan'da Biyokimya Eğitimi
    Revaz SOLOMONIA
        10.15 - 10.40 Türkiye'de Biyokimya Eğitimi
    Doğan YÜCEL
        10.40 - 11.00 Tartışma
    11.00 - 11.30

    Oturum Başkanı: Mesude Falay
    Standardization in Clinical Flow Cytometry: Streamlined Work-Flow and Improved Quality

    Hatim AL JARRAH

    11.30 - 11.45 Kahve Molası
      Oturum Başkanı: Hilal Koçdor
    11.45 - 12.30 Hücre Ölümü/Sitotoksisite Araştırmalarında Yapılan Hatalar ve Dikkat Edilecekler
    Engin ULUKAYA
    12.30 - 13:15 Standardization Challenges of TSH Assay
    Mohammad Reza BAKHTIARI
    13:15 - 14:15 Öğle Yemeği
    14:15 Sosyal Program
      Salon 1   Salon 2
      Oturum Başkanları: Tuba Candar, Emine Toraman   Oturum Başkanları: Mevhibe Balk, Nurcan Kılınç Baygutalp
    14:15 - 18:55 Sözlü Bildiriler
    Sözlü Bildiri programına ulaşmak için tıklayınız.
    14:15 - 18:55 Sözlü Bildiriler
    Sözlü Bildiri programına ulaşmak için tıklayınız.



  • » 22 Eylül 2017 Detaylar İçin Tıklayınız...
    22 EYLÜL 2017 CUMA
      Salon 1   Salon 2
    09.00 - 11.00 Hematoloji Laboratuvarı Paneli 09.00 - 11.00 Moleküler Tanı Paneli
      Oturum Başkanları: Levent Kayrın, Erhan Seyfi Demirhan   Oturum Başkanları: Lülüfer Tamer, İlham Yaylım
    09.00 - 10.00 Hemato Flow- New Technology for Advanced Patient Care
    Muhammad Aurangzeb GHAURI
    09.00 - 09.30 İnsan hCAII İzoenziminin Klonlanması
    İrfan KÜFREVİOĞLU
    10.00 - 10.30 Hematoonkolojik Hastalıklarda Flow Cytometry: Son Gelişmeler ve Zorluklar
    Mesude FALAY
    09.30 - 10.00 Fetal Sağlığı Belirlemede Non-İnvaziv Yöntemlerin Laboratuvar Tıbbında Yeri
    Abdullah TULİ
    10.30 - 11.00 Sözlü Bildiriler
    Sözlü Bildiri programına ulaşmak için tıklayınız.
    10.00 - 11.00 Sözlü Bildiriler
    Sözlü Bildiri programına ulaşmak için tıklayınız.
           
    11.00 - 11.30 Kahve Molası
      Salon 1    
    11.30 - 12.15
    The FEBS National Lecturer / Oturum Başkanı: Ferhan Sağın
    Molecular Mechanisms of Memory in Imprinting
    Revaz SOLOMONIA
    12.15 - 14.00
    Hematolojide Otomatik Onam ve Kaliteye Farklı Bir Bakış
    Oturum Başkanı: Abdullah Tuli
    Taner ÖZGÜRTAŞ

    Öğle Yemeği
      Salon 1    
    14.00 - 14.45 Molecular and Cellular Aspects of Diabetes
    Oturum Başkanları: Diler Aslan, Abdurrahman Coşkun
    Reza MESHKANI
    14.45 - 15.30
    Switching From Serum To Plasma Without Tears! 
    Chris RAMAKERS
    15.30 - 16.00 Kahve Molası
      Salon 1   Salon 2
    16.00 - 18.00 Kalıtsal Metabolik Hastalıklar Paneli 16.00 - 18.00 Biyokimyada Özel Konular Paneli
      Oturum Başkanları: Tülin Bayrak, Nihal Yücel   Oturum Başkanları: Ayfer Çolak, Tuba Hancı
    16.00 - 16.30 Kalıtsal Metabolik Hastalıklarda Laboratuvar Yaklaşımı
    Gürsel BİBEROĞLU
    16.00 - 16.30 Alzheimer Hastalığının Tedavisinde Çoklu Hedefe Yönelik İlaç Tasarımı
    Tuğba Tüylü KÜÇÜKKILINÇ
    16.30 - 17.00 Metabolik Hastalıklarda Metabolomik ve İlgili Biyobelirteçler
    İncilay LAY
    16.30 - 17.00 Talasemi Testlerinin Oksidan Stres ve Endojen Antimikrobial Peptidler ile İlişkisi
    Efendiev Arif MUSTAFAOGLU
    17.00 - 17.30 Mitokondriyal Hastalıklar ve Tanı Testleri
    Z.Günnur DİKMEN
    17.00 - 18:00 Sözlü Bildiriler
    Sözlü Bildiri programına ulaşmak için tıklayınız.
    17.30 - 18.00 Sözlü Bildiriler
    Sözlü Bildiri programına ulaşmak için tıklayınız.
       
    19.00 - GALA YEMEĞİ

  • » 23 Eylül 2017 Detaylar İçin Tıklayınız...
    23 EYLÜL 2017 CUMARTESİ
      Salon 1
    09.00 - 11.00 Kütle Spektrometri ve Klinik Toksikoloji Paneli 09:00 - 11:00 Sözlü Bildiriler
    Sözlü Bildiri programına ulaşmak için tıklayınız.
      Oturum Başkanları: Aylin Sepici Dinçel, Çiğdem Sönmez Oturum Başkanları: Fikret Türkan, Özge Uğurlu
    09.00 - 09.30 Kütle Spektrometri Rutin Analizde Kullanılmalı mı ?
    Fehime Benli AKSUNGAR
    09.30 - 10.00 Sentetik Uyuşturucuların Analizinde Kütle Spektrometri
    Hüseyin KAYADİBİ
    10.00 - 10.30 Toksikoloji ve Kötüye Kullanılan İlaç Testlerine Güncel Yaklaşım
    Zafer KOCABEY
    10.30 - 11.00 Rutin Laboratuvarlarda Kütle Spektrometri Deneyimi
    Ali ÜNLÜ
    11.00 - 12.00 Kapanış Oturumu
    13.00 - 17.00 Uygulamalı Kütle Spektrometri Kursu
      Ali ÜNLÜ, Sedat ABUŞOĞLU, Fehime Benli AKSUNGAR, Hüseyin KAYADİBİ