Bülten aboneliğiniz alınamadı. Lütfen tekrar deneyin.
Bülten aboneliğiniz alınmıştır.
banner

Değerli Meslektaşlarımız, Değerli Arkadaşlar,

Bu yıl 35. Ulusal Biyokimya Kongresi’ni (UBK), gene bir uluslararası kongre olarak yapacağız. Komşumuz Yunanistan ile girdiğimiz yarışma sonucu 2024 Balkan Clinical Laboratory Federation (BCLF) Kongresi’ni ülkemizde yapma hakkını elde ettik. Dolayısıyla bu yılki ulusal kongremizi, BCLF Kongresi ile birleştiriyoruz. Birleşik kongremiz XXXI. Balkan Clinical Laboratory Federation - 35. Ulusal Biyokimya Kongresi adıyla gene Cumhuriyet Bayramı’mızı kapsayacak şekilde 28 Ekim – 1 Kasım 2024 tarihinde, Antalya Side’de, Starlight Convention Center’da (Starlight Resort Hotel) yapılacaktır.
 
Kongremizin hazırlık çalışmaları yürütülmektedir. Kongre, ana federasyonlarımız IFCC ve EFLM tarafından da desteklenecektir. Bilimsel program çalışmalarına başlanmıştır. Programda IFCC ve EFLM’den, Balkan ülkelerinden ve ülkemizden çok sayıda konuşmacı yer alacaktır. Bilimsel programda IVD firmalarının uydu sempozyumlarına da yer verilecektir. Bilimsel program kapsamında, her kongremizde olduğu gibi, kongre öncesinde veya kongre sırasında kurslara/çalıştaylara yer verilecektir.
 
Gene her zaman olduğu gibi, bu önemli uluslararası kongreye aktif olarak katılan genç meslektaşlarımıza gücümüz ölçüsünde burs vermeye çalışacağız.
 
Kongrede sunulan bildiri özetleri TBD’nin resmi yayın organı Science Citation Index-Expanded’da indekslenen Turkish Journal of Biochemistry’de yayımlanacaktır.
 
Sizleri şimdiden bu güzel bilimsel ortamda bilgi ve deneyimlerinizi paylaşmaya, yurt dışından, ağırlıklı olarak Balkan ülkelerinden gelecek katılımcılarla tanışmaya ve bilgi alışverişinde bulunmaya, toplantının bilimsel ve sosyal zenginliğini artırmaya davet ediyoruz. Gelin, hep birlikte iz bırakan bir uluslararası kongremizde daha buluşalım.
 
Saygılarımızla.

Dr. Doğan Yücel
Türk Biyokimya Derneği Başkanı